עדכון ראש המועצה


תושבות ותושבים יקרים,

שבוע לפתיחת שנת הלימודים וההערכות בשיאה. מבני חינוך רבים שופצו ונוספו, גן חדש נפתח בשיזף (הגן המעורב הראשון במועצה!), תיכון רמת הנגב מונה 4 שכבות מלאות ועוד. בהזדמנות זו אני רוצה לברך את המנהלות בתי הספר החדשות שלנו: עינת עמר, מנהלת ביה"ס צין ורינת גובי, מנהלת ביה"ס נגב סיני ולאחל להן ולשאר מנהלות בתי הספר שלנו בהצלחה! ההצלחה שלכן היא ההצלחה של כולנו.

שנת הלימודים תפתח כסדרה ב 01.09 בצל הקורונה. כפי שאנו מבינים כיום, אנו נאצלים ללמוד לחיות לצד המגפה ולכן צריך להקפיד על ההנחיות וללכת להתחסן כדי לשמור על שגרת החיים.

במסגרת המאמץ הלאומי והקהילתי להבטיח חזרה בטוחה ללימודים המועצה מביאה את הבדיקות המהירות (אנטיגן) עד אליכם. ביצוע הבדיקות יוכל לסייע באיתור מוקדם של ילדים מאומתים, לקטוע את שרשת ההדבקה ולמנוע בידודים מיותרים לילדים. אמנם אין חובה בביצוע הבדיקה אך הערבות ההדדית של קהילת רמת הנגב ושיתוף הפעולה שלכם ההורים יוכלו לסייע לנו לשמור ככל האפשר על שגרת לימודים רציפה.

ערכות הבדיקות עבור ילדים בגילאי 3-12 הלומדים במוסדות החינוך הועברו אתמול ליישובים. פרטים מדויקים על אופן חלוקת הערכות ישלחו ע"י מזכירי היישובים. את הבדיקות יש לבצע ביום שלישי ה-31.08 על פי ההנחיות המצורפות לבדיקה. שימו לב ! כל ילד/ה י/תקבל ערכה אחת בלבד ולכן יש לקרוא היטב את הוראות השימוש בבדיקה טרם פתיחתה.

אנו פועלים להביא בדיקות נוספות עבור ילדים בגילאי 13-16 (כיתות ז-ט) במידה ונקבל, נעדכן אתכם ע"י מזכירי היישובים.

1. שבוע לפתיחת שנת הלימודים וזה הזמן לעשות קצת סדר במתווה פתיחת השנה.

 1. אנו רואים חשיבות גדולה מאד ברציפות למידות פרונטלית של הילדים בבתי הספר ועל כן נעשה רבות על מנת לשמור עליה. אני מבקש מכם/ן לחסן את הילדים והילדות שלכם/ן מעל גיל 12 ולהימנע מלשלוח אותם/ן חולים/ות לבתי הספר.
 2. ברשויות ירוקות, צהובות וכתומות כלל שכבות הגיל ילמדו פרונטלי בבתי הספר. (נכון לכתיבת שורות אלו, רמת הנגב ירוקה)
 3. ברשויות אדומות:
  1. בגני ילדים, בכיתות א-ד' ובצהרונים: ימשיכו ללמוד כרגיל במסגרות.
  2. בכיתות ה'-ז': מנהלי מוסדות החינוך יעברו לתוכנית למידה תוך "צמצום מגעים" (למידה במרחבי למידה בשטח פתוח, למידה משולבת מרחוק, למידה בקבוצות קטנות)
  3. בכיתות ח׳-י"ב: בכיתה שבה אחוז התלמידים פטורי בידוד (מחוסנים/מחלימים) יהיה נמוך מ-70% - הכיתה תעבור ללמידה מרחוק. בכיתה שבה אחוז התלמידים פטורי בידוד יהיה מעל 70% פטורי בידוד - הכיתה תישאר ללמוד בבית הספר
  4. תלמידים בשילוב אישי בחינוך הרגיל: ילמדו כפי יתר תלמידי השכבה, ויקבלו מענה בהתאם לתוכנית האישית שגובשה עבורם. אם השכבה עוברת ללמידה מרחוק - הלמידה מרחוק תותאם ותונגש לצרכיהם.
 4. צבע הרשות נקבע על פי צבע המועצה האזורית ולא צבע היישוב
 5. תקופת הסתגלות לילד בגן ולתלמיד בכיתה א': תקופת הסתגלות למסגרת חדשה תהיה בשבעת ימיו הראשונים של תלמיד בגן/כיתה במוסד. בימים אלה  תותר כניסה ושהייה של עד 10 דקות להורה/אחראי על הקטין ובלבד שלא ימצא בשטח הסגור בגן/כיתה במוסד יותר מהורה/אחראי אחד על תלמיד בכל נקודת זמן.

אנו מודעים כי פתיחת שנת הלימודים בצל הקורונה יכולה לעלות שאלות וחששות רבים ואנחנו פה בשבילכם. ביום ראשון ה-29.08 אקיים אספת תושבים בזום בשעה 20:30 בנושא פתחת שנת הלימודים בה ישתתפו גם הילה קפלן, מנכ"לית המועצה, ד"ר ספי מלכיאור, מנהלת אגף קהילה וחינוך ולירז אייזנר, רכזת חירום וממונת הקורונה במועצה. לינק לזום: https://us02web.zoom.us/j/81495337846?pwd=SDdnZUtCZnRmQ05qb09VRmpsVFkxUT09

ניתן לשלוח שאלות מראש למייל: shiraa@rng.org.il 

2. עדכוני תשתיות.

הילה המנכ"לית ואני עוסקים רבות בנושאי התשתיות, הן שיפור השירות כיום והן היערכות לעתיד, כשהמועצה תגדל.

 1.  חשמל: אנו פועלים מול חברת החשמל באופן רציף לשיפור אמינות אספקת החשמל באזורנו.

חברת החשמל התחייבה למספר פעולות לשיפור אמינות האספקה:

 • קו משאבי שדה-רתמים: בקרוב תחל הקמתו של  קו חשמל מוטמן  לגיבוי הקו הנוכחי.
 • קו שיזף -פתחת ניצנה: בעקבות הקמתו המתוכננת של מתקן פוטו וולטאי בכמהין, חברת החשמל תקים קו חדש נוסף באזור שיגבה את הקו הקיים.
 • קו שיזף- פתחת ניצנה: חברת חשמל יתקינו לאורך הקו ריקלוזרים (אמצעי לשיפור האמינות בקו, המבודד תקלות בנקודה בה הן קרו, ללא הצורך להשבית את כלל הקו). ריקלוזר ראשון יותקן עד סוף השנה וריקלוזר נוסף יותקנו עד מחצית 2022.
 • קו מקשר נווה בוקר- מדרשת בן גוריון: נמצא בימים אלו בתכנון. התחלת ביצוע מוערכת בתחילת הרבעון השני של 2022.

מעבר לעבודה השוטפת מול חברת חשמל לשיפור השירות, הוקם צוות מקצועי כולל יועץ חשמל, ייעוץ משפטי ותקשורתי לגבש אסטרטגיית פעולה לשיפור איכות החשמל במועצה ולקידום הליכים משפטיים אל מול חברת החשמל. בנוסף יחד עם חברות עסקיות מקודמים פיילוטים לפתרונות ייצור ואגירת אנרגיה בפתחת ניצנה.

לשם יצירת בסיס נתונים אפקטיבי אנו מבקשים את עזרתכם בדיווח אירועי נפילות חשמל במועצה.> https://bit.ly/3yj7qTf

 1.  תקשורת - אנחנו יוצאים למהלך לפריסת סיבים אופטיים ביישובי המועצה. בקרוב ייצא מכתב הסבר לתושבים, ההתגייסות שלכם למהלך קריטית על מנת שייצא אל הפועל.

 

 1. תחבורה - השבוע קיימנו פגישה עם משה דודק, האחראי על התחבורה הציבורית במחוז דרום של משרד התחבורה. אני שמח לעדכן כי יתוגברו הקווים הנכנסים לתחנת המועצה לטובת בטיחות תלמידי התיכון. כמו כן, אנחנו מקדמים יוזמות אלטרנטיביות לשיפור מערך התחבורה בשטחי המועצה. סיירנו במועצה אזורית גולן ולמדנו מהם על תפעול רשותי של התחבורה הציבורית והתחלנו תהליך עם שני סטרט-אפים לבחון פתרונות תחבורה גמישה אצלנו במועצה. אני שב ומזכיר, כדי שמשרד התחבורה יוכל לטפל בליקויים בשירותי התחבורה הציבורית, לבצע אכיפה ולקנוס במידת הצורך את מטרופולין, יש להגיש תלונה למשרד התחבורה בלינק: https://www.gov.il/he/service/complaint_about_conduct_in_public_transportation  

3 . הרשמה למלגות סטודנטים:

סטודנטים? כמעט סטודנטים? ב31.8 נסגרת ההרשמה למלגות קרן דיוויס של המועצה. מוזמנים להגיש מועמדות למלגת המועצה, במסלול מעורבות חברתית או במסלול תושבות. לפרטים נוספים לחצו כאן

4. עדכוני המועצה בווצאפ

מוזמנים להצטרף לעדכוני המועצה בווצאפ ולהתעדכן בהודעות המועצה בחירום ובשגרה. להצטרפות לחצו> https://bit.ly/2WmZYco

                                        

 שלכם,

ערן דורון

ראש המועצה