הודעה מטעם ראש המועצה


כ'"ז אדר תשפ"א 11.03.21

תושבות ותושבים יקרים.

כלל מערכת החינוך, כולל מערך החוגים והחינוך הבלתי פורמלי, חזרה סוף סוף לפעילות, לאחר תקופה ארוכה מדי שהילדים נשארו בבית. מציאות זאת הינה שברירית מאד ויכולה להשתנות במהירות ועל כן חייבים להמשיך להקפיד על עטיית מסיכה והימנעות מהתקהלות.

לצערי, קיימת עליה בתחלואה במספר יישובים במועצה. נכון לכתיבת שורות אלו, ישנם 18 חולים ו-138 מבודדים ברחבי המועצה,  רבים מתוכם ילדים (ניתן לצפות בחלוקה ליישובים באתר המועצה). מטה חירום המועצה, הנהגות היישובים, הצח"י והחוקרים האפידמיולוגים שלנו פועלים בשיתוף על מנת לקטוע את שרשראות הדבקה. תושבים אשר באו במגע עם החולים עודכנו וקיבלו הנחיות כיצד לנהוג.

על מנת למנוע את התפשטות המגיפה ברחבי המועצה מספר כיתות וגני ילדים ביישובים הרלוונטיים נסגרו בהחלטת משרד החינוך. כמו כן, נפתח היום מתחם בדיקות קורונה בקיבוץ שדה בוקר.

*** מתחמי הבדיקות למבוטחי כלל קופ"ח מתעדכן באתר פיקוד העורף. למתחמי הבדיקות ללא הפניה לחצו כאן.

*** בימים אלו המועצה מגייסת מתשאלים אפידמיולוגים נוספים. לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות ללירז, רכזת חירום ומתנדבים: 054-7792792

לצערי, הקורונה עדיין נוכחת וחשוב ללמוד לחיות לצידה. אני חוזר ומבקש להקפיד על ההנחיות, על עטיית מסכה והימנעות מהתקהלויות.

נכון להיום, 3,770 תושבים בגילאי 16 ומעלה התחסנו נגד נגיף הקורונה, כאשר רוב האוכלוסייה הוותיקה במועצה מחוסנת פעמיים. לצערי, ישנם עוד כ-1,300 תושבים בגילאים הרלוונטיים שעדיין לא התחסנו. אני קורא לכל תושב ותושבת שעוד לא התחסנו או שיש להם ילדים/ות מעל גיל 16 שעוד לא התחסנו, ללכת להתחסן! אנו שומעים יותר מדי סיפורים של אנשים שחלו קשה או נפטרו מהקורונה שבשבילם זה מאוחר מדי, אל תהיו חלק מהם.

מתוך אחריות ודאגה לבריאותכם/ן אנו בוחנים את האפשרות לפתוח את פעילויות התרבות וקבלת הקהל למחוסנים, מחלימים ומחזיקי בדיקת קורונה שלילית התקפה ל-48 שעות בלבד.

 

 שלכם,

ערן דורון

ראש המועצה