" אל תשליכני לעת זקנה" הינו לא רק פתגם אלא עשייה יומיומית שעומדת בבסיסה התפיסה הדוגלת בכך שהתושב המבוגר זכאי לשירותנו הטובים והנגישים ביותר. איכות חיים בזקנה היא יותר מאשר דאגה לצורכי היומיום של הקשיש היא גם הנאה ויצירה , שימור הרוח וחשיפה לתחומי עניין ולעולמות חדשים.

 

חוק הסיעוד:

מהות השירות: המוסד לביטוח לאומי מפעיל בשיתוף עם משרד הרווחה ומשרד הבריאות את חוק ביטוח סיעוד. על פי החוק "גמלת סיעוד" ניתנת לאנשים שהגיעו לגיל הפרישה הגרים בבית ונזקקים לעזרת אדם אחר בפעולות היומיום (להתלבש, להתרחץ, לאכול וכו'). הגמלה ניתנת באמצעות עזרה בפועל או לחילופין בכסף.
אוכלוסיית היעד: גברים מגיל 67, נשים מגיל 65.
למי פונים: עו"ס היישוב

 

מועדוני מופ"ת

מהות השירות: העלייה בתוחלת החיים הביאה לכך שלאחרונה יותר ויותר גמלאים נשארים עם זמן פנוי לפעילות חברה ופנאי. ברחבי המועצה ישנם שני מועדוני מופ"ת בקיבוץ רביבים וקיבוץ משאבי שדה. המועדונים מספקים מפגש חברתי, ביטחון תזונתי ואפשרויות בילוי מגוונות כגון: מלאכת יד, התעמלות, מחול ותנועה והרצאות לפעילויות לאורך כל השנה.
המועדונים מופעלים על ידי רכזות יישוביות אשר מקבלות הדרכה וליווי מקצועי.
אוכלוסיית יעד: גמלאים תושבי קיבוץ רביבים ומשאבי שדה.
למי פונים: לעו"ס היישוב.

 

בתים חמים

מהות השרות: מסגרת חברתית מעשירה לוותיקים, במסגרת המועצה קיימות שתי מסגרות במדרשת בן גוריון וקיבוץ שדה בוקר – להוסיף קצת?.
אוכלוסיית היעד: אוכלוסיית הוותיקים במדרשת בן גוריון וקיבוץ שדה בוקר.
למי פונים: מדרשת בן גוריון – ענת שרגאי, טל' – 052-3876689
קיבוץ שדה בוקר – ברנדה חבשוש, טל' – 0507579317
עו"ס היישובים מדרשת בן גוריון וקיבוץ שדה בוקר.

 

פרוייקט "והדרת"

מהות השרות: "והדרת" הינו פרויקט של המשרד לשוויון חברתי והמח' לשירותים חברתיים במועצה. זהו פרויקט המבוסס על התנדבות של בנות שירות לאומי למען אזרחים ותיקים. המתנדבים מגיעים דרך עמותות השירות הלאומי השונות.
העשייה ב"והדרת" מתרכזת במתן מענה חברתי לקשישים החשים בדידות, ניצולי שואה, עולים חדשים, בוני ומייסדי הארץ.
העשייה בבתי הקשישים כוללת: שיחות, סידורים, משחקי חברה, קריאת עיתון, פתירת תשבצים, סודוקו, לימוד משותף: מחשב/ שפות, הליכה משותפת, בישול, כתיבת סיפור חיים ועוד.
בליווי העובדות הסוציאליות ורכזות הגיל השלישי ביישובים. רכזת מלווה את המתנדבות בכל עשייתן.
אוכלוסיית היעד: ותיקים בקיבוצים רביבים, משאבי שדה ושדה בוקר ומדרשת בן גוריון.
למי פונים: עו"ס היישוב או רכזות רווחה או וותיקים ביישובים.

 

קישורים חשובים