סיוע מערכתי לעסקים

בהתמודדות עם משבר הקורונה
 

העסקים ברמת הנגב נאלצים להתמודד עדיין מול משבר כלל עולמי עם השלכות כלכליות מורכבות.  עד שכבר התחלנו לראות את ההתעוררות בשוק  חזרה תחושת חוסר הודאות לרחף מעל כולנו.  בשלב זה הממשלה ממשיכה לנסות ולפצות עסקים, אך הסכומים "צנועים" וברור שאין בהם די. 

כפי שצפינו, עם התחלת ניצני "היציאה מהמשבר" החלה מלחמה על כיסו של הצרכן. התחרות בשוק גדלה בעוד שהרגלי הצריכה השתנו מהקצה אל הקצה.  אתם, העסקים, כעת חייבים להתאים את עצמכם להגבלות חדשות ואפילו לקהלים חדשים אם ברצונם לשרוד.  

תכנית הסיוע לעסקי רמת הנגב: 
המועצה האזורית רמת הנגב בחרה שלא לעמוד מהצד בהמתנה ולפעול יחד עם בעלי העסקים לחיזוק הכלכלה המקומית.  כוונתנו לייצר סיוע מערכתי מצד כל גורמי המועצה לכלל העסקים בתחומה. 

 

עיקרי התוכנית

 

פרויקט פיתוח ושיווק עסקים בדיגיטל:

בסקר שערכנו עלה כי לכ- 50% מהעסקים במועצה אין אתר אינטרנט, ולכ-75% מאלו שכן יש להם אתר אין מודול חנות מקוונת או יכולת לסלוק תשלומים.  לאור זאת, המועצה תעמיד פלטפורמה עסקית מקוונת לכלל העסקים בתחומה.  הפלטפורמה תכלול אתר ראשי אחג גדול בו ניתן יהיה לפרסם מספר מוצרים מכל בית עסק ברחבי המועצה במטרה למשוך אליכם לקוחות ועסקאות.   

בנוסף,  במסגרת זו פותחה תבנית גנרית של אתר אינטרנט הכולל "חנות מקוונת".  התבנית משוכללת ואיכותית והיא תנתן לשימושם החופשי של כלל העסקים במועצה.


אנו מבינים שאין זה מספיק להקים אתר, צריך גם לדעת לתפעל אותו ולהביאו להצלחה שיווקית.  התכנית שלנו תכלול מפגשים עם מומחי שיווק וקידום, סדנאות שיווק ומכירות, הכוונה וסיוע בכתיבת תוכן, צילום והפקה. מרכז העסקים של החברה הכלכלית יעמיד מסלול מקצועי המונחה על ידי מומחים אשר יסייעו לבעלי העסקים להקים את החנות ביעילות ובמהירות, להכין אותה לשיווק וללמוד את יסודות השיווק בדיגיטל. 

לפגישת ייעוץ והכוונה לגבי נושא זה ניתן לפנות לליאון דוד  Lion@rng.org.il

פירוט מלא בנושא זה -  כאן >

 

הקמת פורטל מכירות לשיווק שירותים ומוצרים מקומיים:

עם פרוץ המשבר הקמנו דף אינטרנט (תחת השם "קונימקומי") אשר ריכז הצעות מעסקים רבים מרחבי המועצה והנגיש את המידע לתושבים.  בכדי להגדיל את היקף העסקאות בעסקים במועצה, ולהעצים את חווית הקנייה, אנו מפתחים עבורכם, בעלי העסקים, פורטל ייעודי מסודר ומשוכלל יותר בו ישולבו קישורים לאתרי כלל העסקים או לחנויות מקוונות לפי בחירתכם.  הפורטל ישווק ויפורסם במגוון ערוצים ובמדיות שונות.
אתרים ריכוזיים מסוג זה הינם נכסים דיגיטליים חשובים אשר מאפשרים ביצוע פעילויות שיווק אפקטיביות והגדלת מכר לכלל עסקי המועצה. 

*האתר יפנה גולשים לרכישה באתרי העסקים שיצטרפו והאחריות על תשלומים ואספקה הינה באחריותם.

 

מערך "המאיץ העסקי"  - הדרכה וליווי ממוקדים בשיווק ובמכירות:

נזכיר בהזדמנות זו שמרכז היזמות והעסקים מציע לכל עסקי המועצה אפשרות להרשם לתכנית יחודית אשר פותחה בחודשים האחרונים והותאמה במיוחד לעסקי רמת הנגב. בעלי עסקים בתכנית לומדים כיצד מגדילים בעקביות את העסק, נהנים מכוחה של קהילה עסקית חזקה, שואבים ידע ממומחים בתחומים מגוונים, ומרוויחים מנגישות קלה למידע בעל ערך רב מהמועצה.

המערך כולל מסלול צמיחה עסקית של 8 חודשים בהם ניתנים ליזמים ובעלי העסקים:

 1. מפגשים קבוצתיים חודשיים – אחת לחודש, כל חודש. 
  האפשרות לשוחח עם בעלי עסקים המתמודדים עם אתגרים דומים מחזקת ודוחפת להצלחה. במפגשים מונחים על-ידי מוביל עסקי מקצועי מתבצעות פעולות "נטוורקינג" (שיתופי פעולה עסקיים) לצד העברת ידע מקצועי בעל ערך רב.
   
 2. מפגש אישי עם מנחה מקצועי עסקי – אחת לחודש, כל חודש.

"שיחת סטטוס" אישית של 45 דקות עם מנחה עסקי קבוע.
בשיחה בוחנים כיצד עומד בעל העסק אל מול היעדים והמטרות שהגדיר לעצמו. דנים באתגרים שהוא מרגיש שניצבים בפניו ומחזקים מיומנויות שנלמדו במפגשים הקבוצתיים.

 

 1. סדנאות והרצאות

הרשמה למאיץ מעניקה כניסה חופשית לסדנאות ולהרצאות המתקיימות במרכז היזמות והעסקים פעמיים בחודש לפחות.

 

 1. מומחים מקצועיים

חברי המאיץ יהנו מגישה למאגר מומחים ומנטורים מקצועיים, ואנו נקיים במהלך המסלול מפגשים קבועים עם מומחים, נלמד מהם ונבצע סיעורי מוחות ביחד.
 

 1. אירועי "נטוורקינג" – אחת ל-3 חודשים
  במהלך השנה מאמנות במאיץ העסקי מספר קבוצות במקביל. לכן, פעם בשלושה חודשים אנו עורכים אירוע בו נפגשים כל בעלי העסקים, מכל הקבוצות, לצורך היכרות ויצירת שותפויות מניבות.   

המפגשים מונחים ע"י בעל מקצוע 

 

עלות ה"מאיץ העסקי" (לתושבי רמת הנגב בלבד) הינה עכשיו רק 250 ₪ לחודש.   

לפגישת ייעוץ והכוונה לגבי נושא זה שלחו מייל לליאון דוד  Lion@rng.org.il

 

 

התוכנית המודולארית להכוונה וסיוע לעסקים
לצד הצורך בריחוק, סגר ומעבר כמעט מוחלט לעולם המקוון שהביאה עלינו מגפת הקורונה, נרתמת המועצה לטיפול בעולם "הפיזי" של העסקים.

האתגרים העומדים לפנינו מצריכים מתן פתרונות מודולאריים לעסקים עפ"י השלבים בהם הם נתונים - החל משלב הייזום, ההקמה והסטאטוטוריקה (תכנון ורישוי), בהמשך בשלבי הניהול הפיננסי השוטף, ועד להתמודדות עם קשיים תזרימיים בעת הקשה הזו ובכלל.

המועצה תעמיד מענים לעסקים ברמת הפרט, הקהילה והאזור:

 • מיפוי הגדרת צורכי הון הנדרשים לצליחת התקופה ולצמיחה אחריה.
 • יעוץ בתכנון פיננסי חכם. 
 • ריכוז והנגשת מידע בנוגע לסיוע ממשלתי וחוץ ממשלתי.
 • סיוע בהכנת בקשות לגורמים המסייעים (פתרונות מימון מול המערכת הבנקאית, התנהלות מול מוסדות המדינה).
 • סיוע וליווי בהכנת תוכנית פעולה לעסק לצליחת התקופה הנוכחית ו- "ליום שאחרי".
 • סיוע והכוונה מערכתיים בפעולות להסדרה של עסקים – תכנון, רישוי ועוד.

להתאמת סיוע לעסק שלך תאמו פגישת ייעוץ והכוונה עם ליאון דוד  Lion@rng.org.il

 

 

בעלי עסקים, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל נושא גם דרך טופס פניה זה:

פניה למרכז היזמות והעסקים