עדכון ראש המועצה


תושבות ותושבים יקרים

  1. עדכוני קורונה.

הקורונה ממשיכה להתפשט בארץ ובמועצה. נכון לכתיבת שורות אלו, יש כ-130 מאומתים לקורונה ביישובי רמת הנגב וכיתות רבות עברו ללמוד מרחוק.

על מנת למנוע את התפשטות המגיפה ביישובי המועצה, אנו ממשיכים להנגיש את בדיקות הקורונה (אנטיגן מוסדי). ביום ראשון ייפתח מתחם בדיקות של מד"א בקמפוס המועצה, בקראון החינוך בין השעות 16:00-19:45 למבוטחי כל הקופות, ופועלים לפתיחת מתחמי בדיקות נוספים בהמשך השבוע.

לקצת הפוגה ברכבת הרים (או הבידודים) שאנחנו נמצאים בה, יצאנו למבצע "עידוד בבידוד" וחילקנו פזל רמת הנגב למשפחות עם חולי קורונה (נכון ליום חמישי בבוקר, משפחות "חדשות" יקבלו במהלך השבוע). בנוסף, תושבים שרוצים לקבל פזל מוזמים להיכנס לאפליקציה של המועצה ולשלוח את פרטיהם. מי שעדיין אין לו את האפליקציה- זה בדיוק הזמן להוריד.

  1. עדכוני ביטחון

בשבוע האחרון היו מספר מוקדי מהומות ברחבי הנגב. באזורינו היו זריקות אבנים בכביש גישה לרתמים וברמת בקע ומספר הצתות צמיגים בכניסה לרתמים ועל כביש 222 .

כוחות משטרת ישראל יתגברו נוכחות ואכיפה במרחב בימים הקרובים. בנוסף, אני שמח לעדכן כי דרישתי מהשר לביטחון פנים ומפקד מחוז דרום של המשטרה להעביר לאזור רמת הנגב את החטיבה הטקטית נענתה, והחטיבה עברה למרחב שלנו השבוע. מדובר בכ-90 שוטרים נוספים שיסייעו בהגברת הביטחון באזור על ידי ייזום פעולות, התערבות ויצירת הרתעה.

  1.  מדד הקהילתיות

היום יותר מתמיד אנחנו מבינים את החיבור העמוק בין קהילתיות ובין חוסן. אנחנו שותפים למהלך ארצי, שמובילה החברה למתנסים, השאלון הועבר כבר ב 40 ישובים מגוונים, מכל הסוגים. הוא מקצועי ומתוקף.

מדד הקהילתיות בודק כיצד התושבים מרגישים בישוב ובמועצה- כמה הם מרגישים שייכים, כמה הם מרגישים בעלי השפעה, כמה הם עושים למען המקום בו הם חיים.

התוצאות יסייעו לנו- גם במועצה וגם בישובים לבנות תכניות עבודה טובות ומדויקות יותר, מבוססות נתונים, כדי לבנות ברמת הנגב קהילות חזקות וחסונות יותר.

ביום ראשון (16.01) נצא בסקר מדד הקהילתיות בכל יישובי המועצה. אמנם השאלון ארוך אבל הוא באמת מקיף תחומים רבים ומגוונים.

אנחנו מצפים מכולם- ותיקים וצעירים, מי שחי פה כבר שנים רבות ומי שהגיע רק לאחרונה- למלא את השאלון, המילוי עצמו כבר מעיד על נכונות להיות חלק ולהיות שותפים.

הישוב שמידת ההיענות בו תהיה הגבוהה ביותר- יזכה בפרס כספי לטובת פעילות קהילתית ביישוב.

תענו- תשפיעו!

 

שתהיה לכולנו שבת רגועה ובריאה.

 

בברכה,

ערן דורון

ראש המועצה