מועצה אזורית רמת הנגב הינה קהילה צומחת בליבו של אזור מדברי. שיטחה של רמת הנגב הוא הגדול ביותר בישראל 4.2 מליון דונם כ 22% משטחה של ישראל. כ 9,000 תושבים מתגוררים ב-15 ישובים קיבוצים, מושבים וישובים קהילתיים חילוניים ודתיים.

 

מה זה מועצה אזורית?

מועצה אזורית כהגדרתה, היא רשות מקומית המאגדת בתוכה מספר יישובים כפריים (מושבים, קיבוצים, ישובים קהילתיים וכו') באותו אזור והמנהלת את ענייניהם, לא כולל ערים ומועצות מקומיות.

יישובי המועצה נחלקים לשלושה ע"פ אזורים גיאוגרפיים: אגן משאבים הכולל את כפר רתמים, ישוב קהילתי דתי , קבוץ רביבים , קיבוץ משאבי שדה קבוץ טללים אשלים ושיזף. פתחת ניצנה הכוללת את המושבים קדש ברנע , כמהין באר מילכה, הקהילה החינוכית ניצנה ועזוז. אגן שדה בוקר הכולל את מדרשת בן גוריון- ישוב קהילתי , קבוץ שדה בוקר ומרחב עם – ישוב קהילתי דת. כמו כן יזמה המועצה והקימה את פרוייקט דרך היין הכולל 24 חוות חקלאיות, רוח מדבר ושנטי במדבר , פרויקטים חברתיים לאומיים.

פעילותה של המעוצה מושפעת ממאפיינה הייחודיים בראשם היקפם של שטחי האש ושמורות הטבע ( למעלה מ97% ) מחד והריחוק ממרכזי האוכלוסין וממרכז המועצה ופיזורם של יישוביה מאידך המרוחקים בעיקר של ישובי פיתחת ניצנה סמוכי הגדר לאורך גבול מצרים.

בעשור האחרון , הוכפלה אוכלוסיית המועצה וכל יישוביה מצויים בתהליכי הרחבות לקליטת משפחות חדשות.

 

חזון מועצה:

המועצה האזורית רמת הנגב פועלת ברוח חזונו של דוד בן גוריון ומתוקף המשימות הלאומיות של מדינת ישראל ליישוב, פיתוח ושימור הנגב, מתוך ערכי הציונות הסביבתית למען עם ישראל ותושבי המדינה.
קהילת רמת הנגב היא חברה פלורליסטית וסובלנית המשקפת את החברה הישראלית על גווניה.
המועצה תאפשר לתושביה איכות חיים, מערכת חינוך מקדמת, מכילה וחדשנית, מערכת שירותים ברמה גבוהה, חוסן קהילתי ותחושת שייכות. המועצה תפעל לטיפוח ולחיבור הסביבה הפיזית והאנושית ולקידום והקמה של יישובים רב-דוריים, בני קיימא, על גוניהם השונים, המקיימים חיי קהילה איכותיים. כל זאת תוך ביסוס העצמאות הכלכלית של המועצה והישובים, המנהיגות המקומית ודור ההמשך בקהילות.